Złapali dwóch złodziei

Dwóch mieszkańców Wałbrzycha trafiło na początku tego tygodnia w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Pierwszy z zatrzymanych był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za wcześniej udowodnione mu przestępstwa narkotykowe, a odpowie teraz dodatkowo za kradzież z włamaniem do mieszkania. Drugi mężczyzna natomiast za kradzież saszetki z dokumentami, pieniędzmi oraz telefonem komórkowym oraz próbę włamań na konto bankowe przy użyciu karty płatniczej.

 

W miniony poniedziałek policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na Sobięcin, gdzie po godzinie 15:00 zatrzymali 23-letniego wałbrzyszanina, który był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym na najbliższe trzy miesiące, po tym jak został skazany przez sąd za posiadanie narkotyków. Młody mieszkaniec naszego miasta miał jednak więcej na sumieniu. Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu podczas czynności procesowych udowodnili mężczyźnie, że 28 marca włamał się do jednego z mieszkań na Nowym Mieście, gdzie dokonał kradzieży pieca i elementów instalacji centralnego ogrzewania, elektronarzędzi, dwóch rowerów, zestawu kina domowego i innych wartościowych przedmiotów, powodując w ten sposób straty w łącznej kwocie 1800 złotych. Za popełnione przestępstwo podejrzany teraz może dodatkowo trafić za kraty więzienia na 10 lat.

Dzień później inni policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się natomiast na Poniatów. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Orkana znajduje się mężczyzna, którego podejrzewali o kradzież mienia. Do zdarzenia miało dojść 18 marca tego roku przy ul. Andersa. Wtedy to podejrzany wykorzystał okazję i przez otwarte okno w zaparkowanym przy tej ulicy samochodzie ukradł saszetkę, w której były pieniądze, telefon komórkowy, dokumenty oraz karta bankomatowa. Okazało się również, że 61-latek próbował trzykrotnie wypłacić nią pieniądze w pobliskich bankomatach, ale ze względu na to, że nie dysponował PIN-em, to mu się nie udało. I ten sprawca serii przestępstw stanie teraz przed sądem. Grozi mu również kara 10 lat pozbawienia wolności.
Red.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *