Złapali włamywacza

Za przestępstwo włamania i uszkodzenia mienia odpowie 21-latek zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Do zdarzeń doszło pod koniec ubiegłego roku i w styczniu br. w Wałbrzychu. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Kryminalni z „dwójki” prowadzili sprawę kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia, do których w ostatnim czasie doszło na terenie Wałbrzycha. Do pierwszej z nich w minioną noc sylwestrową. Sprawca dostał się do przydomowej komórki przy ul. Kraszewskiego i ukradł komplet opon samochodowych oraz podkaszarkę powodując straty w wysokości ponad 2000 zł. Kilka dni później, pod koniec stycznia, miało miejsce zniszczenie mienia, gdzie sprawca poprzez rzucenie kamieniem wybił tylną szybę w zaparkowanym przy ul. Konopnickiej samochodzie. Wyrządzone szkody wyniosły 850 zł.
Kiedy funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenia, od razu zajęli się ustaleniem sprawcy lub sprawców tych czynów. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych kryminalni wyjaśnili przebieg zdarzeń i wytypowali osobę odpowiedzialną za te przestępstwa. Do sprawy mundurowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Podejrzany przyznał się do włamania oraz uszkodzenie mienia.
Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za uszkodzenie mienia do lat 5.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.