Złapali złodzieja

Policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali złodzieja, który w pod koniec zeszłego roku w krótkich odstępach czasu dwukrotnie wykradł z jednego ze sklepów na Piaskowej Górze sporą ilość asortymentu przemysłowego i spożywczego. Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Policjanci pierwszego komisariatu realizując informacje własne zatrzymali 24-latka 22 marca 2022 roku przed południem przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Wcześniej, po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych, ustalili, że to właśnie ten wałbrzyszanin w okresie od 23 do 24 listopada poprzedniego roku dwukrotnie wychodził z jednego ze sklepów przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu nie płacąc za zakupy.

Mężczyzna wyniósł między innymi różnego rodzaju słodkości, ręczny blender, projektor LED oraz komplet kluczy samochodowych. Straty przez placówkę handlową oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 500 złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na postawienie wałbrzyszaninowi zarzutu kradzieży sklepowych w krótkich odstępach czasu. Teraz 24-latek może trafić za kraty więzienia na 5 lat. O losie podejrzanego zadecyduje sąd.

Red.
źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.